آموزش تندخوانی در ۲۰ دقیقه

آموزش تندخوانی در ۲۰ دقیقه

آموزش تندخوانی در ۲۰ دقیقه و تجربه جدیدترین کارگاه ها

آموزش تندخوانی در ۲۰ دقیقه!!! بله امکان پذیر است، با من همراه باشید تا تجربه کارگاه های تندخوانی و تقویت حافظه که در ماه اخیر توسط من برگزار شد را با شما به اشتراک بگذارم. فقط کافی است کمی همراه من باشید تا ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن است.
به تازگی بیش از ۱۵۰ ساعت کارگاه آموزشی تندخوانی و تقویت حافظه برای افراد مختلفی برگزار کرده ام و بخشی از این کارگاه ها به تکنیک های سرعت خواندن اختصاص داده شده بود. افراد حاضر در کارگاه واقعا از مطالب لذت می بردند و تعدادی از آن ها فقط در ۲۰ دقیقه سرعت خواندن خود را دو برابر کردند. تعجب نکنید!!! اجازه دهید تکرار کنم، عده ای از آن ها فقط در ۲۰ دقیقه سرعت خواندن خود را دو برابر کردند در حالی که افرادی نیز بودند که سرعت آن ها بیش از ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده بود.

شوخی می کنید؟ نه اصلا ، کاملا جدی هستم.

آموزش تندخوانی در ۲۰ دقیقه : تست سرعت اولیه

اما چگونه به آن ها یاد داده ام در چنین مدت کوتاهی سریع بخوانند؟

 1. خوب اولین کاری که من کردم سرعت خواندن فعلی آنها را اندازه گیری کردم: برای همین از شما می خواهم همین الان به مدت ۵ دقیقه بخوانید.
 2. سپس تعدا کلمات را در ۲ سطر اول بشمارید و تقسیم بر ۲ کنید. این کار متوسط تعداد کلمات در هر خط را به شما می دهد.
 3. تعداد خطوط خوانده شده را بشمارید و میانگین کلمات را در هر خط ضرب کنید. بنابراین تا اینجا تعداد کل کلمات را به دست آورده ایم.
 4. حالا تعداد کلمات به دست آمده را بر ۵ دقیقه تقسیم کنید و عدد به دست آمده سرعت مطالعه شما بر حسب کلمه بر دقیقه است. با یک سرچ ساده در گوگل متوجه می شوید میانگین سرعت مطالعه بزرگسالان ۲۰۰-۲۵۰ کلمه در دقیقه است.

سرعت مطالعه را چگونه محاسبه کنیم؟
در وبسایت بخوانید

آموزش تندخوانی در ۲۰ دقیقه : تمرینات ساده

در کارگاه تندخوانی با انجام موارد زیر در چند تمرین بسیار ساده ، سرعت خواندن را افزایش می دهیم تا مهارتهای خواندن سریع را ایجاد کنیم:

 1. در پس زمینه موسیقی کلاسیک بازی کردم. مطالعات نشان می دهد که این امر باعث می شود ذهن سریعتر بخواند.
 2. از یک خط بر یا راهنما به عنوان یک هدایتگر استفاده می کنیم. در این روش انگشت خود یا یک خودکار را زیر کلمات قرار می دهیم و سپس خطوط را دنبال می کنیم و با چشم ها متنی که انگشت در زیر آن حرکت می کند را دنبال می کنیم.
 3. کلمات کوچک مانند “به” ، “از” ، “و” که”و غیره را نادیده گرفتیم.
 4. گروه های واژگان را به جای کلمات انفرادی مشاهده می کنیم.
 5. از آن جا که ذهن ما عمل خواندن را انجام می دهد نه چشمان ما، ذهن خود را وادار کنیم سریعتر از چیزی که قبلا فکر می کردیم یا با آن راحت بودیم حرکت کند.
 6. درون خوانی را حذف می کنیم. بسیاری از افراد هنگام مطالعه، زیر لب کلمات را ادا می کنند که در کلاس، ما با خوردن آدامس یا گاز زدن زبان، به صورت آگاهانه درون خوانی را حذف می کنیم.(بیشتر افراد حتی متوجه نمی شوند که درون خوانی دارند).

اینگونه است که من به این گروه آموختم که سرعت خواندن خود را افزایش دهد. فقط در ۲۰ دقیقه توضیح و تمرینات مناسب، افراد زیادی در کارگاه های تندخوانی سرعت مطالعه خود را دو برابر می کنند و همه افراد قادر خواهند بود سرعت مطالعه خود را افزایش می دهند. به شما قول می دهم با استفاده از همین تکنیک های ساده شما خواهید توانست سرعت مطالعه خود را دوبرابر کنید.

آموزش تندخوانی در ۲۰ دقیقه : تندخوانی و رشد شخصی شما

به یاد داشته باشید :

 1. مطالعه کنندگان حرفه ای ، رهبران آینده دنیا هستند.
 2. هر چه بیشتر یاد بگیرید و مطالعه کنید، درآمد بیشتری کسب می کنید.
 3. شما در ۵ سال آینده همان شخصی هستید که امروز هستید مگر با ۲ چیز: ۱- افرادی که با آنها ملاقات می کنید ۲٫ کتاب هایی که خوانده اید.

صفر تا صد یک برنامه ریزی موفق را یاد بگیرید
در وبسایت بخوانید

برنامه ریزی درسی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *