تقویت حافظه

تقویت حافظه

تقویت حافظه

حافظه قوی می تواند پلی برای رسیدن به آرزوهای دور و دراز شما باشد. نیاز مبرم به حافظه قدرتمند افراد را بر آن داشت که برای آموزش تقویت حافظه خود دست به کار شده و به دنبال روش هایی باشد تا حافظه خود را تقویت کنند.
امروزه افراد در مواجهه با سیل عظیمی از اطلاعات قرار دارند و برای این که بتوانند خود را به روز نگه دارند و در مهارت های خود ثابت قدم باقی بمانند راهی جز تثبیت اطلاعات در حافظه خود ندارند و بدون داشتن حافظه قوی نیز این امر امکان پذیری نیست.

برای رسیدن به اهداف خود راهی جز تقویت حافظه ندارید.

اصلا تقویت حافظه امکان پذیره؟

ما قبل از این که به راهکار های تقویت حافظه بپردازیم لازم است به این سوال پاسخ دهیم که آیا امکان بهبود حافظه وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال همیشه ار این مثال استفاده می کنم، همانطور که شما برای تقویت عضلات جسم خود به باشگاه می روید و با تمرین و تمرین و تمرین عضلات خود را رشد و پرورش می دهید و قوی می سازید مغز نیز این گونه عمل می کند. مغز مانند عضله می ماند و هر چه بیشتر آن را به کار گیرید و تمرین کنید قوی و قوی تر می شود.

اما برای تقویت حافظه چه راه هایی موثر است؟

در این مقاله قصد دارم شما را با سه روشی آشنا کنم که به راحتی می توانید عملی کنید و جهت تقویت حافظه خود به آن ها توچه بیش تری کنید.

بخواهید که به حافظه بسپرید

اولین گام در تقویت حافظه آگاهی از این موضوع است که شما باید انتخاب کنید که به حافظه بسپرید.

شما اگر قصد نداشته باشید به هدفی برسد و آن هدف را نبینید نمی توانید به آن هدف برسید.
اگر دقت داشته باشید شما روزانه با افراد زیادی تعامل دارید اما لزوما اسامی همه آن ها را حافظه نمی سپرید و تنها اسامی افرادی را به حافظه میسپارید که خود شما انتخاب می کنید آن اسامی را به حافظه تان منتقل کنید.

تغذیه مناسب داشته باشید

تقویت حافظه http://hosseiniacademy.com

بکی ار مهم ترین موارد برای تقویت حافظه داشتن وعده های غذایی مناسب می باشد چرا که تغذیه به شدت روی کارایی مغز تاثیر می گذارد.

صبحانه مهم ترین وعده غذایی می باشد که به تقویت حافظه کمک شایانی می کند اما بسیاری از افراد از این وعده غذایی مهم غافل می مانند یا به آن کم توجهی می کنند.

در انتخاب مواد غذایی باید به آن هایی توجه داشت که انرژی را به مرور در بدن ما آزاد می کنند. عسل و گردو را می توان از جمله مهم ترین مواد غذایی برای یک صبحانه عالی توصیه کرد.

ورزش کنید

تقویت حافظه http://hosseiniacademy.com

اگر می خواهید ورزش تاثیرگذاری بیشتری روی حافظه شما داشته باشد بهتر است ورزش را به صورت منظم در برنامه خود داشته باشید هرچند ورزش به میزان کم نیز به نوبه خود تاثیرگذار است اما ورزش منظم تاثیر بیشتری در تقویت حافظه و تمرکز شما دارد. ورزشی مانند پینگ پونگ علاوه بر این که در تقویت حافظه نقشی موثر ایفا می کند به دلیل حرکات سربع چشم در مهارت تندخوانی نیز می تواند به شما کمک کند.

ورزش های ذهنی مانند جدول حل کردن و محاسبات ذهنی نیز تاثیرگذاری بسیار عالی در تقویت حافظه دارند.

خواب کافی داشته باشید

بهترین ساعات برای خواب بین ساعات ۱۱ شب تا ۵ صبح می باشد  هیمنطور خواب باید در یک اتاق تاریک و دمای مناسب باشد .

اما نکته خیلی مهم که خیلی از افراد به آن توجهی نمی کنند استفاده از موبایل قبل از خواب می باشد. بسیاری از افراد تا آخرین لحظه ای که چشمانشان توان دارد هنوز سرگرم موبایل و چک کردن شبکه های اجتماعی خود هستند.

پیشنهاد می شود برای استفاده از موبایل خود قبل از خواب محدودیت هایی داشته باشید و حتما یک ساعت قبل از خواب از موبایل خود استفاده نکنید و تا جایی که ممکن است در زمان خواب موبایل را از خود دور کنید چرا که امواج موبایل سلول های مغزی را به مروز از بین می برند.

برنامه ریزی درسی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. معصومه کیانی
    9:28 2019/05/07

    عالی بود