برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی کنکور

آیا تاریخ تکرار می شود؟


جای تعجب ندارد… بله، تاریخ تکرار می شود. دارن هاردی در کتاب بهترین سال زندگی تو می گوید: چرایی ترک کردن اولین رژیم غدایی تان، بدون شک روی چرایی ترک کردن رژیم های بعدی تان هم اثر دارد. یا به نظر من ناموفق بودن در هرکدام از آزمون های آزمایشی یا برنامه ریزی کنکور، به ترتیب روی ناموفق بودن در آزمون آزمایشی و برنامه ریزی بعد هم اثر خواهد داشت اما مسئله این است، چگونه از اتفاق افتادن دوباره و دوباره ی یک مسئله جلوگیری کنیم؟ احتمالا شما هم درست حدس زید، تنها با درس گرفتن از تجربیات قبلی(موفقیت ها و شکست ها) می توان از تکرار چندباره آن جلوگیری کرد.


کسانی که از گذشته شان درس نمی گیرند، محکوم به تکرارش خواهند بود.
جرج سانتایانا


ویژگی رتبه های برتر کنکور در برنامه ریزی کنکور


برنامه ریزی کنکور

همیشه در جلسات و کارگاه های آموزشی به دانشجویانم می گویم که رتبه های برتر در کنکور سراسری افرادی نبودند که اصلا اشتباه نکنند بلکه این آدم ها نسبت به دیگران اشتباهات کمتری داشتند. در تجربه چندین ساله ام در کار با رتبه های برتر کنکور به کرات دیده ام رتبه های برتر در اوایل کار اشتباهات زیادی داشته اند اما به مرور و با برنامه اشتباهات آن ها کمتر شد و در آخر هم به نتیجه رسیده اند.
در تمام ابعاد زندگی بسیار مهم است که درس های زندگی را به سرعت یاد بگیریم، چون در غیر این صورت محکوم به تکرار کردنشان هستیم و این یعنی محکوم به شکست بودن. پس اگر می خواهید به تمامی اهداف خود چه در زمینه درسی و چه غیر درسی برسید باید درس های زندگی را با سرعت هرچه تمام تر یاد یگیرید.


 گام اول در برنامه ریزی کنکور


برنامه ریزی کنکور


در گام اول برای رسیدن به اهداف و برنامه های خود، نقشه ها و اهدافتان را برنامه ریزی کنید. بعد شروع به انجام برنامه و در گام سوم عملکردتان را بازبینی کنید.
 در قسمت بازبینی عملکرد باید میزان دستاوردهای خود را اندازه بگیرید و پیروزی ها و شکست های برنامه خود را بشمارید.
 در گام چهارم و پس از درس هایی که از برنامه قبلی گرفته ایم باید اصلاحات لازم را انجام داده و برنامه خود را ارتقا دهیم.


تعریف دیوانگی، انجام دادن کاری مشابه به دفعات و انتظار نتیجه ای متفاوت داشتن از آن است.
آلبرت انیشتین

گام دوم در برنامه ریزی کنکور شرکت در  آزمون های برنامه ای


برنامه ریزی کنکور


یکی از ابزار های فوق العاده عالی برای داوطلبان کنکور و دانش آموزان جهت بازخورد گیری و ارزیابی برنامه های آن ها، آزمون هایی است که به صورت منظم و با برنامه برگزار می شود.
این آزمون ها همان آینه ای هستند که به دانش آموزان نشان می دهد آیا اقدامات آن ها نتیجه داده است یا خیر و ارزیابی خیلی دقیقی به آن ها می دهد. پس با استفاده از این ابزار ها آن ها قادر خواهند بود در طی مسیری که تا آزمون نهایی خود دارند بارها و بارها خود را ارزیابی کنند و روش های اشتباه خود را اصلاح کنند و اشتباهات خود را به کمترین مقدار ممکن برسانند تا به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنند.


برای خرید محصول صوتی هفت راز رتبه های برتر کنکور روی لینک زیر کلیک نمایید.
محصول هفت راز رتبه های برتر

برنامه ریزی درسی
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *